Solid Polikarbon Kesim

Solid Polikarbon Kesim ; Solid Polikarbon malzemelerin CNC Router Makineleri ya da Lazer Kesim Makineleri ile yapılan kesim işlemine verilen genel isimdir. Bu teknolojik makinelerin haricinde elle/manuel kesimde yapılabilmektedir. Özellikle sanayi tipi işletmeler CNC Router ya da Lazer Kesim yöntemi ile kesilen Solid Polikarbon malzemeleri tercih etmektedir. Solid Polikarbon Kesim işleminde pürüzsüz ve çapaksız kesim sonuçlar oldukça önemlidir.

Solid Polikarbon Kesimlerin genellikle ; metro giriş bariyerlerinde , AVM Çatılarında , Havuz Kapama gibi yerlerde çoğunlukla kullanıldığı için kesim yönteminin CNC Router ya da Lazer Kesim makinelerinde çıkması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Solid Polikarbon Nedir?

Solid Polikarbon ; yangına karşı dirençli ve yüksek darbe emme gücü olan bir plastik malzeme olarak bilinmektedir. Şeffaf ve polikarbon levhadan çekilmiş bu malzeme ; camın yarısı kadar ağırlıkta olup aynı zamanda cama kıyasla 3 kat daha fazla dayanıma sahiptir. Bu sebeple güvenlik gerektiren bir çok işletme Solid Polikarbon Levhaları tercih etmektedir. Solid Polikarbon Kesim ile yapılacak olan malzemelerin dayanıklılığı cam , pleksi ya da PET-G malzemeye göre çok daha yüksek olacaktır.

Pleksiglass ürün ile kıyaslandığında Plexiglass malzemeye göre 10 kat daha fazla darbe dayanıma sahiptir. (Pleksiglass malzemeler hakkında bilgi almak için Pleksi Kesim sayfamıza gözatabilirsiniz.)

Solid Polikarbon Kesim Nerelerde Kullanılır?

Özellikle evrak dolapları , koruma panelleri , dekoratif tabelalar vb. yerlerde Pleksi Kesim oldukça sık tercih edilmektedir. Fiyat olarak camdan daha uyguna gelen bu malzeme aynı zamanda da daha dayanıklı malzemedir. Dekoratif açıdan oldukça başarılı olan plexiglass ürünler istenilen renkte üretilebildiği için sonradan bir müdaheleye gerek kalmadan zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Peki pleksi kesim ürünler nerelerde kullanılır?

Metro Koruma & BariyerleriMetro alt geçit ya da üst geçitlerinde yağmur suyu , kötü hava koşulları ya da yıldırım çarpmasına karşın kullanılmaktadır.
Yol Kenarı BariyerleriÖzellikle uçurum kenarında kaza riskine karşı bariyer olarak kullanılmaktadır.
Masa & DekorasyonDekoratif ve kaliteli yapısıyla kullanılmaktadır.
Havuz KorumalığıKötü hava koşullarına karşı mukavemet gösterdiği için kullanılmaktadır.
Teleferik CamlarıKar , yoğun ısı vb. gibi hava koşullarına karşı direnci için kullanılmaktadır.
Durak CamlarıOlası bir kaza durumunda camların parçalanmaması ve kırılmaması amacıyla insan sağlığını korumak için kullanılmaktadır.
Üst Geçit ZeminiÜst geçitlerde zeminlerde oluşabilecek hasarlara karşı korunmak için kullanılmaktadır.
AVM TavanlarıDekoratif ve kaliteli yapısıyla kullanılmaktadır.

Solid Polikarbon Özellikleri Nedir?

Solid Polikarbon ; genellikle güvenlik amacıyla kullanılan plastik malzemedir. Aleve karşı dayanıklılığı yüksek olan , darbe emme mukavemeti yüksek olan ve çeşitli renklerde üretilebilen bir dekoratif ve izolatif malzemedir. Genel olarak Solid Polikarbon ya da Solid Polikarbonat özellikleri şu şekildedir ;

  • Cama kıyasla çok daha hafiftir. Taşınması ve muhafazası kolaydır.
  • Darbe emici özelliğe sahiptir. Cama kıyasla 600 kat , pleksi malzemeye kıyasla 10 kat , PET-G’ye kıyasla 3 kat daha fazla dayanıklılığa / darbe eminimine sahiptir.
  • Uygulanan zeminlerde ya da yerlerde suyu tutma özelliğine sahiptir.
  • Ses , nem ve ısı izolasyonuna karşı dirençlidir.Özellikle ses izolasyonu için tercih edilmektedir. Genellikle AVM’lerde kullanılmaktadır.
  • Güneşten gelen UV ışınlarını keserek renkli yapısını uzun yıllar korur.
  • Kırılmazdır. Yüksek tonajlı darbelerde bile kırılmaz ve cam gibi dağılmazdır.
  • Güneşin zararlı ışınlarını emer ve insan sağlığına karşı zararlı UV ışınlarına karşı insan sağlığını korur.
  • -40°C ila 150°C dereceye kadar dayanıklılık sağlamaktadır.
  • Solid Polikarbon %90’a kadar ışık geçirgenliğini yakındır.
  • Solid Polikarbon uzun yıllar boyunca dayanım sağlayan ve yıl/fiyat skalasında oldukça uygun bir üründür.

Solid Polikarbon Kesim Fiyatları

Solid Polikarbonat Kesim Fiyatları yaptıralacak işleme göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kesim yapılacak olan solid polikarbon modeline , işlem süresine , boyutuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat bu kesim için mutlaka bir çalışma dosyası gerekmektedir. Eğer çalışma dosyası yok ise ve operatör sizin için bir çizim yapacak ise bu da ilave ek ücrete yansıyabilmektedir.

Solid Polikarbon Kesim Fiyatları 2023 yılı için ortalama 250TL ila 2000TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Özellikle kalın (8mm , 18mm , 30mm) gibi polikarbon malzemelerin kesim süresi uzun olduğu için fiyatlandırma 2000TL/Adet şeklinde olabilmektedir. Bu konu hakkında net bilgiyi ilgili kesim yapan işletme ile konuşmak daha sağlıklı olacaktır.

Solid Polikarbon Fiyatları

Solid Polikarbon ya da tam adıyla Solid Polikarbonat Plastik malzesi birden çok kalınlığa ve ebatlara sahiptir. 0,75mm kalınlıktan ; 20mm kalınlıkta üretilmektedir. Aşağıdaki Solid Polikarbon Levha Fiyatları tablomuza gözatarak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Levha EbatlarıStandart EbatlarFiyat(+KDV) %18 (Plaka/Levha Başı)
0,75 MM Solid Polikarbonat Levha125×205 cm220 ₺ – 350 ₺
1 MM Solid Polikarbonat Levha125×205 cm280 ₺ – 450 ₺
1,5 MM Solid Polikarbonat Levha125×205 cm205 ₺ – 400 ₺
2 MM Solid Polikarbonat Levha205×305 cm1350 ₺ – 1500 ₺
2,5 MM Solid Polikarbonat Levha205×305 cm1600 ₺ – 2100 ₺
3 MM Solid Polikarbonat Levha205×305 cm1950 ₺ – 2500 ₺
4 MM Solid Polikarbonat Levha205×305 cm2600 ₺ – 3200 ₺
5 MM Solid Polikarbonat Levha205×305 cm3250 ₺ – 4000 ₺
6 MM Solid Polikarbonat Levha205×305 cm3900 ₺ – 4650 ₺
8 MM Solid Polikarbonat Levha205×305 cm5200 ₺ – 7000 ₺
10 MM Solid Polikarbonat Levha205×305 cm6500 ₺ – 8250 ₺
15 MM Solid Polikarbonat Levha205×305 cm11.175 ₺ – 15.000 ₺
20 MM Solid Polikarbonat Levha205×305 cm14.550 ₺ – 19.000 ₺

Sıkça Sorulan Sorular.

Solid Polikarbon ; yangına karşı dirençli ve yüksek darbe emme gücü olan bir plastik malzeme olarak bilinmektedir. Şeffaf ve polikarbon levhadan çekilmiş bu malzeme ; camın yarısı kadar ağırlıkta olup aynı zamanda cama kıyasla 3 kat daha fazla dayanıma sahiptir

Özellikle evrak dolapları , koruma panelleri , dekoratif tabelalar vb. yerlerde Pleksi Kesim oldukça sık tercih edilmektedir. Fiyat olarak camdan daha uyguna gelen bu malzeme aynı zamanda da daha dayanıklı malzemedir. Haricen ; Metro Koruma & Bariyerleri ,Yol Kenarı Bariyerleri , Masa & Dekorasyon , Havuz Korumalığı , Teleferik Camları , Durak Camları , Üst Geçit Zemini , AVM Tavanları yapımlarında kullanılmaktadır.

 ●Cama kıyasla çok daha hafiftir.
 ● Taşınması ve muhafazası kolaydır.
 ● Darbe emici özelliğe sahiptir. Cama kıyasla 600 kat , pleksi malzemeye kıyasla 10 kat , PET-G’ye kıyasla 3 kat daha fazla dayanıklılığa / darbe eminimine sahiptir.
 ● Uygulanan zeminlerde ya da yerlerde suyu tutma özelliğine sahiptir.
 ● Ses , nem ve ısı izolasyonuna karşı dirençlidir.Özellikle ses izolasyonu için tercih edilmektedir. Genellikle AVM’lerde kullanılmaktadır.
 ● Güneşten gelen UV ışınlarını keserek renkli yapısını uzun yıllar korur.
 ● Kırılmazdır. Yüksek tonajlı darbelerde bile kırılmaz ve cam gibi dağılmazdır.
 ● Güneşin zararlı ışınlarını emer ve insan sağlığına karşı zararlı UV ışınlarına karşı insan sağlığını korur.
 ● -40°C ila 150°C dereceye kadar dayanıklılık sağlamaktadır.
 ●Solid Polikarbon %90’a kadar ışık geçirgenliğini yakındır.
 ●Solid Polikarbon uzun yıllar boyunca dayanım sağlayan ve yıl/fiyat skalasında oldukça uygun bir üründür.

HİZMETLERİMİZ.

bursa pleksi 500x500px
Bursa Pleksi / Yalçin Grup Şirketleri
CNC Kesim
CNC Kesim
Strafor Kesim
Strafor Kesim
Bursa Reklamcı
Bursa Reklamcı / Dijital Baskı
Bursa Strafor
Bursa Strafor