Pleksi Kesim

Pleksi Kesim ya da tam adıyla Plexiglass Kesim ; organizasyoncular tarafından en çok tercih ürünlerin başında gelmektedir. Organizasyon sektörünün dışında da bir çok yerde kullanılabilmektedir. Pleksi malzemelerin ; cama kıyasla çok daha iyi koruyucu özelliklere sahip olması ve ısı,ses ve nem izolasyonu sayesinde bir çok sektör tarafından farklı amaçlarla kullanılabilmektedir.

Pleksi Nedir?

Pleksi ; plastik yapı malzemeli bir cam türüdür. Bu malzeme renkli ya da renksiz olabilmektedir. Aynı zamanda saydam ve yarı saydam olarak görülebilmektedir. Özellikle alt geçişlerde , metro girişlerinde , AVM çatılarında ya da çeşitli dekoratif alanlarda oldukça sık görülmektedir. Pleksi malzemeler ; cama kıyasla çok daha uzun süre dayanıklılık göstermekle beraber , alev almaz sınıfında yer almaktadır. 400°C dereceye kadar plexiglass ürünler ; alev almadan dayanıklılık gösterebilemektedir.

Pleksi Kesim ; her türden pleksi malzeme için yapılan özel kesim işlemine verilen isimdir. Özellikle CNC Router Makineleri gibi hassas makineler ile kesilmektedir. CNC makinelerinin haricinde Lazer Kesim Makineleri de pleksi kesim için kullanılabilmektedir. Bu kesim yöntemleri ile fire sayısı en aza indirilirken ; kusursuz ve pürüzsüz kesim ortaya çıkmaktadır.

Pleksi Kesim Nerelerde Kullanılır?

Özellikle evrak dolapları , koruma panelleri , dekoratif tabelalar vb. yerlerde Pleksi Kesim oldukça sık tercih edilmektedir. Fiyat olarak camdan daha uyguna gelen bu malzeme aynı zamanda da daha dayanıklı malzemedir. Dekoratif açıdan oldukça başarılı olan plexiglass ürünler istenilen renkte üretilebildiği için sonradan bir müdaheleye gerek kalmadan zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Peki pleksi kesim ürünler nerelerde kullanılır?

  • Evrak Saklama Dolapları yapımında kullanılmaktadır.
  • Koruyucu Bariyer olarak kullanılmaktadır. (Covid-19 Pandemi sürecinde oldukça sık olarak tercih edilmiştir)
  • İş Ekipmanlarında kullanılmaktadır. (Koruyucu gözlük , baret içi muhafaza)
  • Tabelalar , Dekoratif Şekiller ve Reklamcılık Ürünlerinde kullanılmaktadır.
  • Aydınlatma Ünitelerinde kullanılmaktadır. (Tabela , Işık Panelleri ya da çeşitli dekorasyon çeşitleri)
  • Mobilya sektöründe kullanılmaktadır. (Duvar rafları , dolap ayraçları , masa rafları , dolap kapakları vb.)

Pek çok sektörde kullanılabilen pleksiglass malzemeler ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Pleksi Malzeme Özellikleri

Pleksi malzemeler bugün hayatımızın bir çok alanında sıklıkla karşılaştığımız malzemerdir. Özellikle son dönemlerde artan Pleksiglass malzeme kullanımı bir çok firmayı ; pleksi malzeme konusunda araştırmaya yönlendirmiştir. Cama kıyasla çok daha ekonomik ve dayanıklı olan bu malzemelerin özellikleri şu şekildedir ;

TanımÖzellikler
Dayanıklıdır.Cam gibi malzemelere göre oldukça fazla dayanıma sahiptir. Camla karşılaştırıldığında kırılmalara karşı %4000’e kadar koruma sağlar. Darbelere karşı ise cama kıyasla 6 kat daha dayanıklıdır.
Kolay şekillenebilir.Yüksek ısıda kolayca şekillenebilmektedir. Pleksi , ısıya maruz kaldığında çok daha kolay şekillenebilmekte ve kalıba oturtulabilmektedir.
Işık geçirgenliği yüksektir.Özellikle dekoratif amaçla kullanılan pleksi malzemelerin ışık geçirgenliği yüksektir. Bu da ışıklı tabelalar , logolar için mükemmel bir seçenektir. Normal cama kıyasla ışık geçirgenliği %90 daha fazladır
Hafiftir .Cama kıyasla %50 daha hafiftir. Taşınması ve muhafazası oldukça kolaydır.
Isı izolasyonu sağlar.Aynı şablondaki cama kıyasla en az %20 ısı geçirgenliği sağlar. Isıya karşı %20 kesme ile direnç gösterir.
Isıya karşı dayanımlıdır.250°C’ye ulaşmadan tutuşmaz. Yüksek ısıya karşı dayanımlıdır.

Pleksi Kesim Fiyatları

Pleksi Kesim fiyatları yapılacak olan işleme göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kesim yapılacak tabakaya , şekile ve kesim süresine göre fiyatlandırma ortalama 100 TL ila 1000TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Ebatlama , tabaka kalınlığı(milimetresi) ve kesim süresi gibi etkenler fiyatlarda değişkenliğe sebep olabilmektedir. En doğru fiyat teklifi için operatörle görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Fiyatlandırma öncesi Renkli , Renksiz Plexiglass malzemeleri ve varsa .dwg , .cdr uzantılı projeleri paylaşmanız fiyatlandırma hakkında daha net bilgi sahibi olmanızı hızlandıracaktır. Eğer özel bir proje ise mutlaka çalışma dosyalarınızı (.cdr , .dwg) tarafımıza iletmeyi unutmayın.

Pleksi Kesim Bursa

CNC Router ve Lazer Kesim ile Plexiglass malzemelerin kesimi için en doğru yer şüphesiz Yalçin CNC Hizmetleridir. Bursa’da pleksi kesim yapan yerler arasında makine parkuru oldukça önemlidir. Parkularında CNC Router Makinesi , Strafor Kesim Makinesi ve Lazer Kesim Makineleri olan bu işletmeye ulaşabilirsiniz.

https://www.cnckesim.net.tr

bursa pleksi 500x500px1
BURSA PLEKSİ
CNC Kesim
CNC Kesim
Strafor Kesim
Strafor Kesim
Bursa Reklamcı
Bursa Reklam / Dijital Baskı
Bursa Strafor
Bursa Strafor